בתי דירות ישנים – בפולנית "קמניצה", הפופולריים ביותר בקרב משקיעים זרים

כבר כמה שנים שוק הנדל"ן בפולין מראה המדדים הטובים ביותר באירופה מבחינת צמיחה והתפתחות כלכלית. שיעור אבטלה נמוך, עליית המשכורות וריביות נמוכות במשק מהווים תמריצים משמעותיים לעליית המחירים וצמיחת שוק הנדל"ן בפולין.

בשנת 2004 פולין הפכה לחברה רשמית באיחוד האירופי, מהלך אשר חיזק את מעמדה הכלכלי ואת יציבותה האזורית. למרות הצטרפותה של פולין לאיחוד האירופי, הממשלה הפולנית החליטה לא לאמץ את מטבע האירו ודבקה במטבע המקומי. כתוצאה מכך – מחירי הדירות עולים, מספר העסקאות גודל ותשואת השכירות היא מהגבוהות באירופה.

בתי דירות ישנים – בפולנית קמניצה  (Kamienica), שנבנו במחצית השנייה של המאה ה -19 הינם הפופולריים ביותר בקרב משקיעים זרים. אלו הבתים שאנחנו רואים בדרך כלל בתצלומים  וגלויות של המחוזות המרכזיים ומקומות היסטוריים.

Kamienica – מונח פולני המתאר בניין מגורים העשוי לבנים או אבן, עם לפחות שתי קומות. מקורו במילה הפולנית kamień (אבן).

מנקודת המבט האדריכלית, המילה משמשת בדרך כלל לתיאור מבנה השוכן על מבנים דומים אחרים היוצרים את חזית הרחוב, באופן של בית מדורג. קומת הקרקע מורכבת לרוב מחנויות ועסקים אחרים ואילו הקומות העליונות הן דירות.

בתים כאלה הם חלק בלתי נפרד מהארכיטקטורה של המדינה, בלעדיהם קשה לדמיין את פולין. ככלל, קמניצה ממוקמות לרוב בחלק הישן של העיר, בדרך כלל יש כמה קומות, מעוטרות בפרטים אדריכליים, חזיתות מקושטות בצרות מגולפות עם שלושה עד חמישה חלונות. רוכשים פוטנציאל של דירות אלו הם אוהדים נלהבים של  אווירה היסטורית ייחודית, או כאלה שרוצים לגור בקרבת מרכזי תעסוקה.

בתים מסוג זה נפוצים בעיקר במרכזים של ערים היסטוריות כמו קרקוב, פוזנן, ורוצלב וטורון.נכון להיום רוב הבתים הללו שוחזרו או נבנו מחדש לחלוטין – כולל התקנת המעליות וכו'.הבניינים משופצים גם בפנים, ונראים מודרניים מאוד ומיועדים למבקרים זרים, כל השילוט באנגלית.

משקיעים ויזמים גדולים קונים בדרך כלל את בניין כולו ואז משפצים את הבניין מהיסוד. לאחר מכן מוכרים את הדירות למשקיעים קטנים או לחליפין הופכים את הבניין למלון דירות.

שטח הדירות בדרך כלל אינו עולה על 20-30 מטר. הדירות הקטנות ביותר בפולין נמצאות בקרקוב (13 מ"ר) וגדנסק (15.7 מ"ר). ב- 1 בינואר 2018, התקבלה החלטה לפיה שטח המינימלי של דירה צריך להיות 25 מ"ר.

הדירות האלו מתאימות בעיקר לתיירים, סטודנטים ורווקים ולמרות גודלם נחשבות להשקעה מצוינת בכל ערי בפולין.

מחיר דירה כזאת נע בין 220,000 ל- 320,000 זלוטי (ZL), תלוי במיקום.

אנו נשמח להתאים עבורכם את ההשקעה החל מדירה בודדת עד לבניין מגורים שלם במרכז העיר פוזנן שבפולין.

השקעה במדינות זרות דורשת ידע והתמצאות בחוקים המקומיים, לכן אנו ממליצים למשקיעים להיעזר בליווי מקצועי

מעוניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל?

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

אהבתם את הכתבה? ספרו עליה לחברים :)

שתף בפייסבוק
שתף ב LinkedIn
שלח במייל
שתף ב WhatsApp

רוצים לקבל כתבות מעניינות ישירות למייל?

מעת לעת אנחנו מפרסמים כאן כתבות מקוריות בנושא השקעות, נדל"ן וחופש כלכלי.

רוצים שנעדכן אתכם כשיוצאת כתבה חדשה? הירשמו לניוזלטר שלנו! 

אהבתם את הכתבה?

הנה עוד כמה שאולי יעניינו אתכם

Проект Эмилия Романа Верде

На Солнечном Берегу Болгарии

וובינר