דירה להשקעה באתונה – כל מה שצריך לדעת משקיע נדל"ן באתונה

5.5 מיליון תיירים בשנה, קרבה גאוגרפית וכלכלה שחוזרת לעצמה בקצב יציב לאחר משבר כלכלי הופכת את אתונה ליעד אטרקטיבי ביותר למשקיעי נדל"ן מכל העולם.

אתונה היא עיר הבירה של יוון והעיר הכי גדולה ביוון. אתונה היא מרכז כלכלי, תרבותי ומסחרי של יוון. עיר בעלת היסטוריה מתועדת של יותר מ-4000 שנה. 

אתונה מהווה ערש של תרבות מערבית כולה. גדולתה של העיר ניכרת בה עד עצם היום הזה, במיוחד באקרופוליס השוכן בליבה, והעיר מהווה יעד תיירותי ראשון במעלה.

על פי נתוני המכון היווני Insete, בעשרת החודשים הראשונים של שנת 2019 ביקרו באתונה 5.7 מיליון תיירים- 11.6% יותר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

כיום הנדל"ן באתונה נמצא בביקוש גבוה בקרב משקיעים זרים הרוכשים אותו למטרת רווח הון וקבלת היתר שהייה. הגורם הנוסף שמושך בהשקעות הנדל"ן ביוון הינו ההתפתחות המהירה של שוק ההשכרה.

אז למה כדאי לקנות דירה להשקעה באתונה?

 • אתונה היא עיר בעלת 4.5 מיליון תושבים שמארחת כל שנה יותר מ-5 מיליון תיירים.
 • לאתונה נמל נוסעים "פיראוס" העמוס ביותר באירופה ונמל מסחרי השלישי בגודלו באירופה.
 • כלכלת אתונה היום מהווה כ-50% מכלכלת יוון.
 • אתונה מרכז אוניברסיטאי הראשי של יוון – 16 אוניברסיטאות, עשרות מכללות ובתי ספר מקצועיים.
 •  אוכלוסיית הסטודנטית מונה כ-250 אלף איש.
 • שוק הנדל"ן באתונה בעל שיעור עלייה הגבוה ביותר באירופה לפי PWC.

מערכת התחבורה באתונה

העיר אתונה ענפה במיוחד בקווי התחבורה שלה, הרבה בזכות האולימפיאדה, עבורה הוקם אחד מקווי המטרו הטובים והחדישים ביותר באירופה ובעולם בכלל, קו זה הפך את אתונה לאחת הערים המרושתות ביותר באירופה מבחינת אפשרויות תחבורה, תוסיפו על כך את שרות האוטובוסים הענף, את קווי ההפלגה מפיראוס ומראפינה לאיי יוון, את החשמליות לאורך קו החוף ואת האוטובוסים החשמליים.

אתונה מפעילה קו רציף של אוטובוסים בפועל 24 שעות ומחבר בין מרכז העיר אל נמל התעופה שלה.
בשנת 2004 נחנך באתונה מסלול הליכה ללא תנועה המעניק גישה לכל האתרים הארכיאולוגיים הגדולים.

אתר התחבורה של אתונה

כיום אתונה היא היעד המבוקש ביותר בקרב משקיעי נדל"ן מכל העולם

איך משקיע יכול להרוויח מנדל"ן באתונה?

המון משקיעים רוכשים בניינים ישנים הממוקמים במרכז העיר, במרחק של כמה דקות הליכה מתחנת המטרו עם נוף לאקרופוליס. משפצים ומחלקים את הבניין ליחידות דיור ולאחר מכן משכירים לתיירים ב- Airbnb.
התשואה השנתית נטו של המשקיע בפרויקט מסוג זה, לאחר הוצאות ומיסים, מוערכת בכ -7% לשנה. לחלופין, המשקיעים יכולים להחזיק בנכס לתקופה ארוכה של כמה שנים ולמכור את הנכס לאחר עליית מחירים.

יתרונות נוספים למשקיעים:

 • השוק היווני שקרס מהווה הזדמנות השקעה מעולה: מחירים נמוכים ועלייה מתמשכת מזה 18 חודשים מדגישה צפי של מספר שנים טובות לעליית מחירים (הן תשואתי והן מבחינת עליית ערך)
 • מוקד תיירותי מרכזי, כ-5.5 מיליון תיירים בשנת 2018 ומגמה בעלייה
 • מוקד סטודנטיאלי, 250 אלף סטודנטית בשנה
 • תחבורה ציבורית מפותחת 
 • מערכת מיסוי נוחה ומעודדת השקעה
 • שוק היווני עדיין לא פתוח למינוף – ברגע שיפתח המקומיים יתחילו לרכוש נדל"ן ומחירים יעלו
 • אמנת מס בין ישראל ליוון
 • קרבה לישראל – עד שעתיים טיסה
 • מחירי הנדל"ן באתונה נמוכים בהרבה מהמחירים בבירות אירופה אחרות
 • תשואות גבוהות לנכסים

איפה כדאי לקנות דירה להשקעה באתונה?

האזורים המקיפים את האקרופוליס הופנו למרכזי תרבות ועסקים של אתונה.
אתונה מחולקת רשמית לשבעה מחוזות עירוניים.
אנחנו נספר לכם באיזה שכונה כדאי לקנות דירה להשקעה באתונה ומה טווחי המחירים בשכונות שונות.

העיר העתיקה: אנפיוטיקה, מונסטיראקי, פלאקה, פסירי, טיסיו

אזורים אלה באתונה המצויים למרגלות האקרופוליס, מושכים מאות אלפי תיירים כל השנה. מטיילים מגיעים לכאן כדי לבחון עתיקות, לבקר בשוק הפשפשים במונסטיראקי או בבוטיקים ברחוב הקניות הראשי של ארמו, לאכול סופלאקי מסורתי במסעדות המשקיפות על האקרופוליס או לצלול לחיי הלילה של פסירי התוססת.

מחירי הנדל"ן באזורים אלה ייחסית גבוהים, הן לרוכשי דירה להשקעה והן לשוכרים. עלויות נעות בין 1,000 אירו ל -3,000 אירו למ"ר, עבור דירה לא משופצת ללא נוף. דירה משופצת עם נוף תעלה לכם בין 3,000–6,000 אירו למ"ר.

שכונת האצולה: קולונאקי

קולונאקי ממוקם ממזרח למרכז ההיסטורי, בסמוך לפרלמנט היווני. לצד מסעדות ובוטיקים ממוקמים כאן משרדי עורכי דין וקונסוליות זרות. מרבית הבניינים נבנו בשנות השישים, וכעבור 30 שנה הפך חלק זה של העיר לאזור יוקרתי המאוכלס על ידי התושבים העשירים ביותר באתונה.
השקעה בנדל"ן בשכונת קולונאקי היא תמיד רווחית: האזור ממוקם על גבעה קטנה, עם בתים רבים המשקיפים על גבעת Lykavit, האקרופוליס והעיר אתונה. המחירים נעים בין 1,800 אירו ל-6,000 אירו למ"ר.

כיכר אומוניה

אומוניה נחשבת לאחד המקומות המרכזיים באתונה. בשכונה נמצא כיכר מרכזי. תושבי השכונה הינם פועלים ועובדים זרים. ישנם כמה מבנים נאו-קלאסיים אטרקטיביים.
היתרונות של המגורים באזור אומוניה הינם מלונות זולים ותחבורה נגישה (2 קווי מטרו מצטלבים תחת אומוניה).
כיום השכונה עוברת שדרוג וחידוש. השכונה מאוד פופולרית בקרב משקיעים זרים בגלל המחירים הנוחים והפוטנציאל העתידי. מחירי נדל"ן בשכונה נעים בין 800 ל-3,000 אירו למ"ר. תלוי במצב הדירה.

מרחק הליכה מהאקרופוליס: קוקאקי, מטקסורגיו, מץ

קוקאקי ממוקם בסמוך למרכז ההיסטורי של אתונה. בשנת 2015 עלה מספר המטיילים שהזמינו מקומות לינה בקוקאקי באמצעות Airbnb ב- 800%. האזור מתפתח בקצב מהיר, בזה אחר זה, נפתחות ברים, מסעדות ובוטיקים חדשים. ניתן לרכוש כאן דיור במחירים הנעים בין 1,000 אירו ל -2,000 מ"ר, תלוי במצב הנכס.

מצפון לפסירי נמצא אזור מטקסורגיו הנחשבת לשכונה מפותחת: בשנים האחרונות נפתחות כאן גלריות, מוזיאונים ובתי קפה, המקום צובר מוניטין בקרב אומנים והיפסטרים. במטקסורגיו יש הרבה מבנים ניאו-קלאסיים. המחירים כאן נעים בין 700 אירו למ"ר לדירות שאינן משופצות ל -4,000 אירו לדירות במתחמים מודרניים עם בריכת שחייה.

מיקום נוסף למי שמעוניין בדירה להשקעה באתונה הוא מץ, הנמצא דרומית-מזרחית לפלאקה ואנאפיוטיקי. האזור נמצא רק 15 דקות הליכה מכיכר סינטגמה והאקרופוליס. מחירי הדירות במץ נעים בין 900 אירו ל -5,000 אירו למ"ר.

הפרברים הדרומיים: עלימוס, ווולה, ווליאגמני, גליפאדה, קליתיאה, פליאו פלירו, פיראוס, אליניקו

קליתיאה היא אחת הפרברים הדרומיים של אתונה, שנמצאת בסמוך למרכז הבירה ונמצאת בביקוש יציב בקרב משקיעי נדל"ן ביוון. המחירים נעים כאן בין 250 ל -5,000 אירו למ"ר.

מערבית לקליטהאה, 20 דקות במטרו ממרכז אתונה, נמצא פיראוס. זהו הנמל הגדול ביוון, שמעניין הן לתיירים והן למשקיעים: הביקוש להשכרה לאורך קו החוף הוא גבוה ביותר. כמעט ואין בניינים חדשים ומחירי הדירות מגיעים ל -8,000 אירו למ"ר.

תשואות טובות מההשקעה מגיעות מאזורים יותר דרומית: עלימוס, וואלה, ווליאגמני, גליפאדה, פייאו פלירו ואליניקו. הקרבה לים, לחופים, למרינות, לנמל פיראוס ולמרכז אתונה מספקת ביקוש שכר דירה יציב מאפריל עד דצמבר. ארבעה חופים מקומיים מסומנים בסימן האיכות של הדגל הכחול. מחירי הנדל"ן כאן נעים בין 750 אירו ל -6,000 יורו למ"ר.

במידה ואתם מעוניינים לרכוש דירה להשקעה באתונה פנו אלינו ונמצא עבורכם דירה מתאימה לדרישות ותקציב.

השקעה במדינות זרות דורשת ידע והתמצאות בחוקים המקומיים, לכן אנו ממליצים למשקיעים להיעזר בליווי מקצועי

מעוניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל?

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

אהבתם את הכתבה? ספרו עליה לחברים :)

שתף בפייסבוק
שתף ב LinkedIn
שלח במייל
שתף ב WhatsApp

רוצים לקבל כתבות מעניינות ישירות למייל?

מעת לעת אנחנו מפרסמים כאן כתבות מקוריות בנושא השקעות, נדל"ן וחופש כלכלי.

רוצים שנעדכן אתכם כשיוצאת כתבה חדשה? הירשמו לניוזלטר שלנו! 

אהבתם את הכתבה?

הנה עוד כמה שאולי יעניינו אתכם