העברת כסף לחו"ל

הכל על העברת כסף לחו"ל לרכישת דירה להשקעה

בין השאלות הכי נפוצות לכל מי שרוכש דירה להשקעה בחו"ל: איך מעבירים כסף לחו"ל?

ברכישת דירה להשקעה בחו"ל יש כמה שיטות תשלום והעברת כספים. במאמר זה תקבלו מידע אודות האפשרויות הנפוצות ביותר להשלמת עסקת נדל"ן בחו"ל, תשלום והעברת כסף לחו"ל.

ראשית חשוב להבהיר את נושא המיסוי על רכישת דירה להשקעה בחו"ל.

דירה להשקעה בחו"ל אינה כפופה לחוק המקרקעין בישראל. אין מס רכישה בישראל על רכישת דירה בחו"ל. דירה להשקעה בחו"ל ממוסה על פי פקודת מס הכנסה, לכן בעתיד כאשר תשכירו את הדירה תצטרכו לשלם מס הכנסה ובמכירת הדירה מס רווחי הון (במידה ויש).

בסרטון זה תוכלו לקבל מידע נוסף על נושא המיסוי על רכישת דירה להשקעה בחו"ל לפרטיים:

תשלום במזומן עבור דירה להשקעה בחו"ל

בניגוד לישראל, במדינות רבות באירופה ניתן לשלם עבור עסקת הנדל"ן במזומן. אם אתם קונים דירה בחו"ל לצורך השקעה ומתכננים לשלם עבור העסקה במזומן, חשוב לדעת כמה דברים.

הכללים לייצוא כסף מזומן לחו"ל נקבעים על ידי "החוק לאיסור הלבנת הון". הסכום המרבי שניתן להוציא מישראל במזומן ללא הצהרה הוא 50,000 אלף שקל. אם אתם מייצאים יותר מ -50,000 שקל, הסכום כולו כפוף להצהרה.

כמו כן הבנקים בישראל במסגרת הוראות החוק חייבים לדווח על פעולות המתבצעות בחשבונות הלקוחות, אותו נדרשים הבנקים להעביר אל הרשות לאיסור הלבנת הון במשרד המשפטים.

לצורך חובת הדיווח, יש לקחת בחשבון את כל הכספים שברשותו של האדם (למשל גם מזומנים וגם ניירות ערך), ולבדוק אם כולם יחד עוברים את הסכום המחייב דיווח (50,000 ₪).

כספים המוגדרים כמזומנים הינם: המחאות, ניירות ערך, שטרות ומטבעות. כמו כן, ההצהרה חייבת לתת הסבר אודות מקור הכנסת הכספים, מקור הכסף חייב להיות חוקי. לדוגמא אם משכתם את הכסף מחשבונכם בבנק, הציגו את המסמך המתאים.

חובת ההצהרה מתבצעת בשירותי המכס בעת יבוא כסף לישראל וייצוא כסף לחו"ל בכל דרך שהיא. זה יכול להיות שליחה או קבלת כסף בדואר או שליחה דרך הים.

בעת ההצהרה כל המזומנים מצטברים!

כאן תוכלו לראות את טופס ההצהרה.

פתיחת חשבון בנק בחו"ל

דרך נוספת לשלם עבור רכישת דירה להשקעה בחו"ל הינה פתיחת חשבון בנק בחו"ל. כאן חשוב להבין כיצד עובד הליך פתיחת חשבון בנק בחו"ל, ואיך מעבירים את הכסף.

במדינות רבות באיחוד האירופי, מי שאינו תושב המדינה יכול לפתוח חשבון בנק ללא מגבלות מיוחדות.

על מנת לעשות זאת עליכם לתרגם לאנגלית או לשפה הרשמית של המדינה מספר מסמכים כגון: תמצית רישום ממשרד הפנים או תעודת זהות, דרכון, תלושי משכורת, טופס 106 וכ'.

לכל מדינה יש דרישות שונות לתושבים זרים בעת פתיחת חשבון בנק. לאחר תרגום מסמכים לשפה המתאימה יש לאמת את החתימה שלכם על ידי נוטריון ואז לשים חותמת אפוסטיל בבית משפט.

הכתבה סוקרת מנגנון כללי של הליך פתיחת חשבון בנק בחו"ל. על מנת להבין מה הם הדרישות הספציפיות של כל מדינה מומלץ להתייעץ עם המומחים בתחום.

בישראל, אין מגבלה חוקית לפתיחת חשבון בנק בחו"ל. בעיקרון, כל מי שיש לו חשבון בנק בחו"ל חייב להגיש דוח שנתי, אלא אם הוא פטור מלעשות זאת בהתאם לדיני המס.

בעניין זה, תקנות מס הכנסה קובעות פטור מהגשת דוח שנתי למי שמחזיק נכסי נדל"ן וחשבונות בנק בחו"ל ששווים עד 1,870,000 ₪ (הסכום מתעדכן מעת לעת)- לתקנות 3(א)(6) ו-3(א)(7) לתקנות מס הכנסה (פטור מהגשת דין וחשבון), התשמ"ח-1988.

בעניין ההכנסות מהדירה בעתיד, יש לדווח על כך למס הכנסה.

על מנת לפתוח חשבון בנק נדרשת הימצאות פיזית בסניף הבנק. לאחר שפותחים חשבון בנק בחו"ל, תוכלו להעביר כסף מחשבון הבנק שלכם בישראל לחשבון שלכם בחו"ל.

לאחר שהכסף לרכישת דירה הועבר לחשבון הבנק שלכם בחו"ל, ישנן כמה אופציות על מנת להשלים את העסקה:

  • נוכחות פיזית במקום החתימה. אתם טסים לחו"ל וחותמים בעצמכם על הסכם רכישת דירה. לאחר החתימה על ההסכם ניגשים פיזית לבנק ומעבירים את הכסף ישירות לחשבון המוכר, דומה לרכישת מכונית.
  • חתימה על חוזה רכישה באמצעות מיופה כוח. מיופה כוח חותם על עסקת המכר ואז אתם מעבירים את הכסף מחשבון הבנק שלכם בישראל לחשבון הבנק של המוכר.

היתרון העיקרי בפתיחת חשבון בנק בחו"ל הוא חיסכון בעמלות הבנק ובעתיד אפשרות לקבל כסף עבור השכרת הדירה ישירות לחשבונכם. למי שקונה יותר מדירה אחת מומלץ מאוד לפתוח חשבון בנק בחו"ל.

עסקה מרחוק לרכישת דירה להשקעה בחו"ל

בשנים האחרונות, עסקאות המרחק צוברות פופולריות רבה.

באופן כללי, רוכשי נדל"ן למגורים מתחלקים לשני קבוצות עיקריות – משקיעים או כאלה שקונים דירה לשימוש עצמי.

למשקיעים בדרך כלל אין עניין לראות את הדירה בעצמם ולעטים קרובות הם קונים דירה להשקעה בחו"ל בשלט רחוק.

כאשר אתם רוכשים דירה בשלט רחוק אין צורך בפתיחת חשבון בנק בחו"ל, מיופה כוח חותם על חוזה רכישה ואתם מעבירים את הכסף מחשבון בנק שלכם בישראל ישירות לחשבון של המוכר.

איך עובד המנגנון של עסקה מרחוק?

עסקה מרחוק מתבצעת באמצעות מיופה כוח שלכם בחו"ל. תהליך העסקה מתרחש בכמה שלבים. סדר שלבי העסקה משתנה בהתאם למדינה, בכתבה מתואר המנגנון הכללי.

שריון הדירה ותשלום מקדמה

אתם משריינים את הדירה ומעבירים את המקדמה על חשבון המוכר. בדרך כלל סכום המקדמה נע בין 2,000 ל-6,000 אירו תלוי בדרישות המוכר.

בדיקת נאותות הדירה

עורך הדין בודק שאין חובות ושעבודים על הדירה.

ייפוי כוח

אתם חותמים על ייפוי כוח לאדם שאמור לייצג אותכם בפני המוכר ולחתום על הסכם רכישה.

הסכם רכישה ראשוני

הסכם ראשונים מסדיר את היחסים בין המוכר לקונה הדירה. בהסכם ראשוני מופיעים פרטים של הדירה, פרטים של הרוכש והמוכר, סכום העסקה ולוחות זמנים לחתימת החוזה הסופי. בעת העברת כספים למוכר הבנקים בישראל דורשים להציג את ההסכם הראשוני. לאחר עריכת חוזה ראשוני וחתימה על ידי שני הצדדים, נוטריון מכין את כל המסמכים להשלמת העסקה.

חתימה על הסכם מכר

כשכל המסמכים מוכנים, הנאמן חותם על הסכם מכר ואתם מעבירים את הכסף מחשבון הבנק שלכם בישראל לחשבון הבנק של המוכר.

בעת העברת הכסף מחשבון הבנק שלכם בישראל, הבנקים הישראלים דורשים להציג הסכם רכישה ראשוני (שלב 4) ולמלא טופס 2513/2 על העברת כספים לתושב חוץ. על המוכר לאשר את קבלת הכסף ולספק קבלה מהבנק. אם הכסף לא יועבר, ההסכם יבוטל.

בכתבה מדובר על רכישת דירת יד שנייה. ברכישת הדירה ישירות מהקבלן, אתם מעבירים את הכסף לחשבון היזם בצורה דומה.

כל אחד משלושת האמצעי תשלום המוזכרים לעיל כרוך בלוגיסטיקה ודורש ידע מקדים, על מנת לבצע את התשלום בצורה נכונה ביותר מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום.

*האמור לעיל אינו מהווה כתחליף לקבלת ייעוץ כלכלי ועסקי של רואה חשבון / יועץ כלכלי/ יועץ מס והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ כלכלי ועסקי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים לעיל הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

השקעה במדינות זרות דורשת ידע והתמצאות בחוקים המקומיים, לכן אנו ממליצים למשקיעים להיעזר בליווי מקצועי

מעוניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל?

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

אהבתם את הכתבה? ספרו עליה לחברים :)

שתף בפייסבוק
שתף ב LinkedIn
שלח במייל
שתף ב WhatsApp

רוצים לקבל כתבות מעניינות ישירות למייל?

מעת לעת אנחנו מפרסמים כאן כתבות מקוריות בנושא השקעות, נדל"ן וחופש כלכלי.

רוצים שנעדכן אתכם כשיוצאת כתבה חדשה? הירשמו לניוזלטר שלנו! 

אהבתם את הכתבה?

הנה עוד כמה שאולי יעניינו אתכם