דירות להשקעה ברב קומות

איך לבחור באסטרטגיה נכונה לרוכשים דירה להשקעה בחו"ל

בתחילת ינואר 2020 המצב הכלכלי בשוקי העולם היה יציב אך, נגיף קורונה מחק את כל עליות השנה בוול סטריט. הבורסות בכל העולם רשמו ירידות שלא זכורות למשקיעים מאז המשבר הפיננסי העולמי של שנת 2008.

מבחינת שוק ההשקעות, המצב הקיים בשווקים גלובליים מגלה 2 רמות אי וודאות.

 1. נפילות בבורסה הופכות את ההשקעה בנדל"ן למגורים לחלופה אמינה ובטוחה יותר. נכון להיום רכישת דירה בחו"ל הפכה להשקעה המועדפת. גם בתקופת המשבר, הנדל"ן ממשיך להיות סוג ההשקעה הפופולרית ביותר בשוק.
 2. מצד שני, במצב זה לא ברור לחלוטין באיזו מדינה עדיף ונכון להשקיע.

 כמובן שהדרך הקלה ביותר היא לקנות דירה, ולהשכיר אותה לטווח ארוך. דירה בנוסף להיותה בעלת ערך הוני מייצרת תשואה שוטפת במהלך כל תקופת החזקתה.

 בעזרת השקעות נדל"ן יש לכם מספר יתרונות:

 • הכנסה פאסיבית קבועה – נדל"ן הוא נכס יציב שתמיד ממשיך להיות רווחי.
 • מינוף פיננסי – רכישת נכס להשקעה מתבצעת על עקרון השימוש במנוף פיננסי, שמאפשרת למשקיע לצבור נכסים תוך שימוש בהון עצמי מועט באופן יחסי לגודל ההשקעה.
 • רווחי הון – ערך הנכס כל הזמן עולה.
 • פיזור סיכונים – השקעה בנדל"ן בחו"ל מאפשרת פיזור הון על פני מספר נכסים, מה שמאפשר לנו לפזר את הסיכונים.
 • בעלות מלאה בטאבו – בניגוד למניות נכס נדל"ני מעניק בעלות בטאבו.

משקיעי הנדל"ן הם בדרך כלל שמרנים יותר. אם כבר החלטתם לרכוש דירה להשקעה בחו"ל, חשוב להבין איזה סוג השקעה מתאים לכם.

כל מוצר פיננסי, בין אם מדובר בדירה או מניות, חייב לעמוד בערכים והיעדים האישיים שלכם, והכי חשוב צריך להתאים לתקציב. עליכם להיות מסוגלים לענות על השאלה עד כמה ההשקעה הזו יעילה עבורכם.

למשקיעים מתחילים העומדים בפני רכישת דירה להשקעה בחו"ל בפעם הראשונה, קשה לבחור אובייקט שיביא מקסים רווח. היכולת של משקיע לנתח נכון את כל מרכיבי ההשקעה ולבחור בצורה מושכלת את ההשקעה המשתלמת ביותר עבורו הם גורם משמעותי להשקעה מוצלחת.

תמיד זכרו!!! איננו יכולים לשלוט בשווקים העולמיים, במשברים ובכלכלה העולמית. הדבר היחיד שאנחנו יכולים לעשות זה לשלוט בהתנהגות שלנו.

חמדנות או פחד, מה מניע אותנו?

בספרו של הכלכלן קארל ריצ'רדס, "הפסיכולוגיה של השקעות. איך להפסיק לעשות שטויות עם הכסף שלך", נכתב כי כל בחירה שאנחנו עושים, לא משנה אם זאת השקעה או קניות בסופר, נובעת משני כוחות עיקריים- חמדנות ופחד.

כאשר הפחד שולט על אדם הוא נוטה להשקעות שמרניות יותר וכנראה שלא ישקיע בשווקי משבר. במקרה הזה כאב מאובדן הכסף עולה על התענוג להרוויח. אולי משקיעים מסוג זה יפספסו את ההצעות הכי משתלמות, אבל הם ירגישו הרבה יותר רגועים ובטוחים בעת ביצוע ההשקעה.

חמדנות היא חובבת סיכון. משקיעים המונעים מתוך חמדנות יבחרו בשווקים בעלי סיכון גבוה יותר ובדרך כלל יקבלו תשואה גבוהה יותר.

"כל מסלול שייבחר יהיה רווחי. עליכם לזכור תמיד, שאתם לא יכולים לשבת על 2 כיסאות בו זמנית ולהפיק תועלת משני הצדדים. במוקדם או במאוחר תצטרכו לבחור צד. כשהשוק נמצא במיתון, אנחנו חוששים וממהרים למכור, ובמצב ההפוך אנחנו ממהרים לקנות." (ציטוט מהספר).

כותב הספר, מציע למשקיעים לבחור באחת מהאסטרטגיות כמפתח לעצמם ולדבוק בקו זה בזמן קבלת ההחלטות. לדברי המחבר, אי אפשר להיכנע לשתי החולשות בו זמנית. כל מסלול שנבחר יהיה רווחי.

אם אתם מסתכלים על אסטרטגיות אלה בהקשר של השקעות בנדל"ן בחו"ל, משקיעים שנשלטים על ידי הפחד יבחרו השקעות לפי הפרמטרים הבאים:

 • מדינות מפותחות, בעלות מצב כלכלי יציב וכלכלה צומחת: מדינות אלו הינן, בדרך כלל, בעלות סיכון נמוך. המשותף לכל המדינות עם כלכלה צומחת הינו: צמיחה יציבה של התוצר המקומי, חוב לאומי נמוך, אינפלציה נמוכה, איכות חיים גבוהה ובעלי הון אנושי גבוהים, אלו בעיקר מדינות  .OECD שיעורי הצמיחה הכלכלית של מדינות מפותחות נעות בדרך כלל בין 2% ל-3% לשנה.
 • שכירות לטווח ארוך, כאופציית הכנסה יציבה יותר. מבחינת הביטחון, תמיד משתלם יותר להשכיר דירה לטווחים ארוכים. כך, לא תהיו תלויים בזרימת התיירים או בחברת הניהול.
 • סף כניסה נמוך – משקיעים שמובלים על ידי הפחד, בדרך כלל חוששים יותר על הכסף שהושקע, סף כניסה נמוך מפחית את הפחדים.
 • תשואה ממוצעת סבירה לעומת תשואה גבוהה – תשואה מקובלת נעה לרוב סביב 7%-9% לשנה אחרי הוצאות תחזוקה, תפעול ופחת. רווחיות גבוהה מצביעה על סיכון גבוה לאובייקט שנבחר. במידה ולקחתם מימון לעסקה אז, הרעיון לאורך זמן הוא שהתשואה המתקבלת מהנכס באחוזים תהיה גבוהה מעלות המינוף שהבנק נתן למימון העסקה.

כמה עצות פרקטיות רוכשי דירה להשקעה בחו"ל:

מיקום הנכס – דירה להשקעה בחו"ל, תמיד עדיף לבחור בערים גדולות. דירות כאלה מושכרות במהירות והנזילות שלהם גבוהה, למקרה הצורך.

תזמון – שוק הנדל"ן מתפתח באופן מחזורי. לפני שמקבלים החלטה, חשוב להבין באיזה שלב שוק הנדל"ן נמצא. הזמן הטוב ביותר להשקעה הוא כאשר אנו רואים התאוששות לאחר מספר שנים של ירידה. עם פוטנציאל עתידי לעליית ערך.

לבחור עם הראש ולא עם הלב – הרבה משקיעים מתחילים מתאהבים בהשקעה שלהם ומסתכלים עליה בצורה יותר אמוציונלית מאשר רציונלית. חשוב לזכור שמדובר בהשקעה כספית וצריך ולהתנתק מהרגש על מנת לבחור את כל המרכיבים בצורה מושכלת. בחירת ההשקעה צריכה להתבצע על בסיס שקלול הנתונים וניתוח מעמיק.

ניהול הנכס – כאשר רוכשים דירה להשקעה בחו"ל, נושא השליטה והניהול הוא קריטי להצלחת העסקה. חשוב לסמוך על חברת הניהול.

קהל יעד פוטנציאלי – חשוב להבין מי קהל יעד שוכרים פוטנציאלים באותו אזור – סטודנטים, משפחות, מהגרים או תיירים.

הפוטנציאל לרווחי הון – כל מי שקונה דירה להשקעה מתכנן למכור אותה בעוד מספר שנים. חשוב לבדוק את הפוטנציאל לעליית מחירים. לא לשכוח שהמטרה הסופית היא בסוף להרוויח.

ההחלטה איזה שוק הכי מתאים לכם היא כמובן שלכם. כל אחד מקבל את ההחלטה בהתאם לאסטרטגיה האישית שלו. בחרו באסטרטגיית הסיכון המשתלמת ביותר עבורכם.

השקעה במדינות זרות דורשת ידע והתמצאות בחוקים המקומיים, לכן אנו ממליצים למשקיעים להיעזר בליווי מקצועי

מעוניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל?

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ונחזור אליכם בהקדם

אהבתם את הכתבה? ספרו עליה לחברים :)

שתף בפייסבוק
שתף ב LinkedIn
שלח במייל
שתף ב WhatsApp

רוצים לקבל כתבות מעניינות ישירות למייל?

מעת לעת אנחנו מפרסמים כאן כתבות מקוריות בנושא השקעות, נדל"ן וחופש כלכלי.

רוצים שנעדכן אתכם כשיוצאת כתבה חדשה? הירשמו לניוזלטר שלנו! 

אהבתם את הכתבה?

הנה עוד כמה שאולי יעניינו אתכם